Spustit test

IQ vyjadřuje výši lidské inteligence. Pokud vás zajímá jak vysoké máte IQ, musíte podstoupit IQ test. Kvalitní testy jsou mensa IQ testy nebo online IQ test s certifikátem. Zvedněte si sebevědomí a otestujte své IQ v IQ testu i s výsledky.

Testy-iq-zdarma.cz

George W. Bush

Hodnota IQ: 125

George W. Bush

George W. Bush byl 43. prezidentem Spojených států amerických a Texaským guvernérem. Hodnota jeho IQ je předmětem neustálých sporů, satir a dokonce jedné velmi úspěšné internetové mystifikace. Oficiální zdroje nicméně uvádějí, že jeho IQ je 125. Je to mezi americkými prezidenty spíše nižší hodnota, nicméně stále vysoce nadprůměrná.

IQ mystifikace

Údajné nízké IQ George W. Bushe bylo dlouho zdrojem vtipů pro celý americký národ a zejména novináře. Prezident se při svých projevech často přeříkával a pletl a získal si tak pověst nepříliš bystrého člověka. Jeho citátům se souhrnně říká Bushismy.

Celá aféra vyvrcholila v roce 2001 falešným emailem, který citoval výzkumy vymyšlených sociologů a psychologů a neexistujícího Lovensteinova institutu. V emailu se objevily údaje o IQ amerických prezidentů, počínaje Franklinem D. Rooseveltem. Tehdejší prezident George W. Bush měl podle emailu hodnotu IQ pouze 91, což je lehký podprůměr.

Tyto údaje byly nejprve považovány za pravdivé a mnohá média je tehdy citovala, aniž by si ověřila jejich důvěryhodnost.

Ve skutečnosti byl tento email produktem amerického serveru Linky & Dinky zabývajícího se internetovým humorem a zcela zřejmě byl jeho účel zesměšnit tehdejšího prezidenta.

Guvernér Kalifornie Arnold Schwarzenegger má hodnotu IQ dokonce 135.

Přiblížíte se spíše skutečnému nebo falešnému IQ George W. Bushe? Změřte si své IQ v našem kvalifikovaném IQ testu!

Zpět na seznam celebrit
Předchozí Další Chcete vědět IQ celebrit?