Spustit test

IQ vyjadřuje výši lidské inteligence. Pokud vás zajímá jak vysoké máte IQ, musíte podstoupit IQ test. Kvalitní testy jsou mensa IQ testy nebo online IQ test s certifikátem. Zvedněte si sebevědomí a otestujte své IQ v IQ testu i s výsledky.

Testy-iq-zdarma.cz

Historie IQ

K prvnímu porovnávání inteligence byl požádán francouzský psycholog Alfred Binet. Ten měl vyčlenit méně schopné děti, které by ve škole nestíhaly a zdržovaly by výuku. V roce 1905 byl vytvořen první IQ test. Spolu se svým spolupracovníkem Theodorem Simonem tak vytvořili první stupnici: Binet-Simonovo inteligenční stupnice. Binet poté v letech 1908 a 1911 publikoval revidované vydání své stupnice měření IQ.

Zkuste si spolehlivý IQ test.

Pozdější změna Binet-Simonovo inteligenční stupnice byla publikována v roce 1916 Lewisem M. Termanem ze Stanfordské univerzity. Včlenil návrh, že individuální inteligenční level bude měřen jako inteligenční kvocient, zkráceně IQ. Termanův test, pojmenovaný jako Stanford-Binet Intelligence Scale formuloval základy pro jeden z moderních inteligenčních testů, který je obvykle používán dodnes. Ty jsou dnes známy jako IQ testy.

Velké uplatnění IQ testy nalezli již za 1. světové války, kdy za jejich pomoci armáda USA vybírala vojáky, kteří byli schopni urychleného výcviku.

Předchozí Další Chcete vědět IQ celebrit?