Spustit test

IQ vyjadřuje výši lidské inteligence. Pokud vás zajímá jak vysoké máte IQ, musíte podstoupit IQ test. Kvalitní testy jsou mensa IQ testy nebo online IQ test s certifikátem. Zvedněte si sebevědomí a otestujte své IQ v IQ testu i s výsledky.

Testy-iq-zdarma.cz

Barack Obama

Hodnota IQ: 131

Barack Obama

Barack Obama je čtyřiačtyřicátým prezidentem Spojených států amerických a zároveň prvním afroameričanem, který na tento post dosáhl. Jako většina politiků, i on má hodnotu IQ velmi vysokou. Vyšší skóre než on by v kvalifikovaném IQ testu mělo dosáhnout jen asi 5% respondentů.

Životopis

Barack Obama se narodil 4. srpna 1961 v Honolulu na Havajských ostrovech, jeho otec je původem z Keni. Studoval na newyorské Columbia University, kde získal titul bakaláře politologie. Později nastoupil na Harvardovu univerzitu a vystudoval právo. Posléze nastoupil do advokátní kanceláře Miner, Barnhill & Galland a přednášel právo na Chicagské univerzitě.

V roce 2004 se stal senátorem za stát Illinois a o tři roky později oznámil svou kandidaturu na post prezidenta Spojených států amerických.

4. listopadu pak porazil republikánského soka Johna McCaina a stal se prvním prezidentem USA s tmavou pletí. Jeho politické heslo zní: „Yes, we can“ – „Ano, můžeme“.

Obama je ženatý, se svojí manželkou Michelle má dvě dcery.

Guvernér Kalifornie Arnold Schwarzenegger má hodnotu IQ dokonce 135.

A kolik máte vy? Změřte si své IQ v našem kvalifikovaném IQ testu!

Zpět na seznam celebrit
Předchozí Další Chcete vědět IQ celebrit?